Erman Yaylalı

 

23 Ocak 1966 tarihinde Baf kasabasının Yayla köyünde doğdu.1984 yılında Güzelyurt Kurtuluş Lisesinden, 1989 yılında ise Hacettepe Universitesi İktisadi ve İdare Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 1991 yılında yedek subay olarak tamamladığı vatani görevinden sonra çalışma hayatına Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası Ltd.’de Banka memuru olarak başladı. 1993 yılında Sosyal Sigortalar Müfettişi olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Sigortalar Dairesi’nde Kamu görevine başladı. 1994 yılında Çalışma Müfettişi olarak aynı bakanlığa bağlı Çalışma Dairesine geçti. 1998 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesindeki Sendikalar Mukayitliği görevine atanan Erman Yaylalı bu görevi  kesintisiz olarak  11 yıl sürdürdü.


Haziran 2009 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’da Bakanlık Müdürlüğü görevine atanan  Erman Yaylalı Temmuz 2011 tarihinde  dönemin Çalışma Bakanı tarafından görevinden alındı. Haziran 2013 geçiş hükümeti ile birlikte tekrar Bakanlık Müdürlüğü görevine devam ettikten sonra 19 Eylül 2013 tarihinde kurulan CTP-BG – DP-UG Hükümetinde İhtiyat Sandığı Dairesi Müdürlüğüne atandı.


Çalışma hayatı süresince Bakanlık bünyesinde oluşturulan birçok komitede görev yapan Erman Yaylalı Teşvik Prim Sistemi Fonu Yönetim Kurulu Başkanlığı, İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asgari Ücret Tespit Komisyonu Başkanlığı görevlerini de yürüttü. Halen İhtiyat Sandığı Dairesi Müdürü olarak görev yapan Erman Yaylalı  evli ve 2 çocuk babasıdır.